Projelerimiz

Online Soru Bankası Projemiz

Sistemin amacı internet ortamında büyük bir soru bankası oluşturup bu soru bankasını öğretmen ve öğrencilere sunmaktır.

Online soru bankası projesi öğretmenlerin kendi hazırlayacakları testleri öğrencilerine hızlı bir şekilde uygulayabilme imkânı sunan bir sistemdir. Özellikle liselerde dağıtımı yapılan tabletlerle birebir kullanabilecek olması sebebiyle hem devletimizin yaptığı yatırımı değerlendirmiş olacak, hem de öğretmenin analiz yapması için gerekli zamanı en aza indirmiş olacak. Öğrenciler öğretmenin ödevlendirdiği testleri sınıf içinde online olarak çözüp sonuçlarını görebilecek. Öğretmen ise ayrıntılı istatistiklere sahip olup geri dönüş sağlayabilecek.

Sistem hazır test mantığı ile değil öğrencilerin düzeylerine göre öğretmenin soruları zorluk derecesine göre filtreleyebileceği biçimde planlanmıştır.

Öğrencilerin başka öğretmenleri de takip etmelerine imkân sunulacak olup böylece özel ders vs. veren öğretmenler kendi öğrencileri dışında bu öğrencilerde takip edebileceklerdir.

Sistem öğretmen kontrolünde öğrencilerin soru çözmesini sağlayarak analizlerini öğretmen öğrenci hatta veli girişi ile takip edip kazanımların sorulara atanmasıyla elde edilecek raporları görebilecektir.

Yani bir öğrencinin üslü sayılarda çarpma işlemini 1 testte yapıp 3 testte yapamadığını görebilir ve buna bağlı olarak çocuk bu kazanımı anlamamış diyebileceksiniz.

Öğretmenler kendi hazırladıkları testleri kendileri kullanabileceği gibi sadece kendi okulum veya tüm öğretmenler gibi seçeneklere bağlı olarak sunabilecekler.

Projemiz tamamlandığında internet ortamında aynı anda (örneğin Samsun ilinde) online sınav yapıp anında değerlendirmesi ile sıralamalar yapılabilecektir.

Projemiz halen geliştirme aşamasında olduğu için hayal ettiğimiz seçenekleri sisteme eklemek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Sisteme kurumsal üyelik mantığı ile önce okul kaydı yapılır. Ardından okuldaki öğretmenler, öğrenciler ve şubeler sisteme e-okul excel çıktı formatları ile kolayca aktarılabilir. Her kullanıcıya ait kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girmeleri sağlanarak sistem üzerinden testleri çözmeleri sağlanır.

Projemizin gelişimine katkı sunan başta yazılımcımız Mehmet HANOĞLU olmak üzere, sisteme soru yazarak gönderen, soruları inceleyen tahsis ekibine, soruları bilgisayar ortamına aktaran dizgi ekibine teşekkürü bir borç biliriz.

Projemiz ücretsizdir ancak katılım için 12 özgün soru gönderme şartı koyulmuştur. Başvuru formu için TIKLAYINIZ.

imagetest2

We will be happy to hear your thoughts

Cevap Yaz

Online Drugstore,price of cialis in australia ,Free shipping,amoxil reviews,Discount 10%